تبلیغات
پسر خوب - جزئیات بیشتر از فیلم « فراتر از فتنه »

به گزارش شیعه آنلاین ، فیلم فراتر از فتنه فیلمی (مستندی) است که توسط سازمان مردمی" نهاد اسلام و مسیحیت" به کارگردانی آقای امین صبحی در پاسخ به فیلم فتنه هلند تولید و به صورت جهانی اکران شد .در بخش اول این فیلم 3 آیه از قرآن کریم در معرفی حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع) و پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد(ص) آورده شده و سپس دیدگاه اسلام درخصوص موضوعاتی مانند برابری انسانها از لحاظ نژاد و رنگ، و احترام به حقوق مسیحیان و یهودیان  بیان  شده است. در ادامه این فیلم تصاویری از آزادی اقلیت های مذهبی در اجرای مراسم مذهبی خود در ایران نمایش داده شده است. "زنان در ایران و جهان اسلام " از دیگر موضوعات پرداخته شده در بخش اول این فیلم است که همراه با حدیثی از پیامبر اسلام(ص) در مورد احترام به زنان مطرح شده است.

سپس  با آوردن روایتی از پیامبر اسلام ارزش علم و فراگیری آن از دیدگاه اسلام بیان شده است. 

فیلم در تبیین جایگاه علم در اسلام  نقل قولی از گوستابلوون دانشمند شهیر فرانسوی را بیان نموده که می گوید :" در غرب تا قرن 15 سخنی که مستند به دانشمندان مسلمان نبود پذیرفته نمیشد " و ضمن معرفی چند دانشمند بزرگ اسلامی مانند بوعلی سینا و ابو ریحان و... تصاویری از ترجمه و تدریس برخی آثار این دانشمندان در قرون گذشته در اروپا  به نظریه قطب الدین شیرازی در گردش زمین به دور خورشید اشاره شده است و سپس تصاویری از دادگاه گالیله می آید که 400 سال پس از اکتشاف قطب الدین شیرازی مسلمان به جرم بیان همین نظریه در دادگاه کلیسایی محکوم به توبه شد .

 

                                           

بخش دوم این فیلم 18 دقیقه و 20 ثانیه ای در مورد حملات تندروهای جهان غرب به اسلام است و تصاویر غمباری از جنایت در فلسطین، لبنان، عراق، بوسنی و کوزوو نمایش داده شده است. همچنین اظهارات مسیحیان صهیونیست مانند بوش و جری فالول در حمله به اسلام ومسلمانان در این بخش منعکس شده و به آیاتی از کتاب مقدس که توجیه گر جنایات این افراد است نیز اشاره می شود و در ادامه این بخش تصاویری از افراط گرایان مسیحی و یهودی و مسلمان با عنوان گروه شرارت پخش می شود و این آیه کتاب مقدس که " وقت پایان فرا رسیده ، کار شما تمام است"  بر روی تصاویر  گروه شرارت  حک میشود و سپس آیه قرآن از سوره صف ("یریدون لیطفوا نور الله بافواههم")که در وصف مخالفان اسلام آمده است قرائت میشود .

در بخش سوم و پایانی این فیلم، حرکت مردم دنیا اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در مقابل عملکرد گروه شرارت و جنگ طلب به نمایش در می آید و فیلم با آیه ای از قرآن در دعوت به اتحاد کلمه بین اهل کتاب و پرستش خدای یگانه پایان می یابد.

 


آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی