تبلیغات
پسر خوب - ترور از نوع چهارم
بازدید : مرتبه
تاریخ : 2 بهمن 90

گونه‌شناسی ترور در جمهوری اسلامی ایران

 

آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید که چرا دشمن دست به ترور می‌زند؟ بله. درست است، ترور آخرین حربه دشمن برای از کار انداختن ماست. می‌دانید تاکنون چه ضربات مهلکی به دشمن وارد کرده‌ایم که به ترور ما روی آورده است؟!

باید به سال 57 برگردیم، زمانی که صهیونیسم بین‌الملل تقریبا تمام دنیا را در دست گرفته بود و به دنبال تثبیت قدرت خود در زمینه‌های مختلف در تمام جهان بود اما پیر جمارانی ما به کمک جوانان، دست به آن کار بزرگ زد. 57 بود که ناگهان کورسوی امید پدیدار شد و آتش زیر خاکستر دوباره جان گرفت. قدرت‌مندان عالم به خود لرزیدند و سعی کردند این آتش را خاموش کنند، اما هرچه می‌زدند به در بسته می‌خورد و آتش شعله‌ورتر می‌شد.

 

ترور شخصیت‌های دینی سیاسی

ابتدا سعی کردند رجال سیاسی مذهبی و مغزهای متفکر اداره جامعه اسلامی را نابود کنند، بهشتی‌ها، مطهری‌ها و رجایی‌های پیر خمین را گرفتند، اما خوش‌بختانه همه تیرهای‌شان به هدف ننشست و برخی یاران، با عنایت خداوند متعال، ذخیره انقلاب شدند. هرچند  برخی ریزش کرده و سد راه‌ انقلاب شدند اما در آن بین یک رویش به نام سید خراسانی کافی بود تا دشمن شکست بخورد و جهان  محو تدبیر او باشد.

 

ترور کور و جنگ تحمیلی

با ترور خواص که به جایی نرسیدند، شروع به ترورهای کور کردند و ده سال جنگ تحمیلی راه انداختند. همه آمدند اما باز هم جوان‌های امام روح‌الله برای حفظ دستاوردها و تحقق آرمان‌های نظام‌شان و با دست‌های خالی وارد جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند. سال‌های جنگ یکی پس از دیگری می‌گذشت و بهترین جوان‌های امت اسلامی، جوانی‌شان را به دفاع از کشورشان پرداختند و عده‌ای گلچین شده و به وصال محبوب شتافتند. دشمن، به خیال خود، شهدا را از ما گرفت اما یاد شهدا چنان انگیزه‌ای به جوان‌های ما داده است که راه‌شان پربارتر از قبل ادامه یافت، آن هم نه فقط در ساحت نظامی و ایمان که امروزه فرهنگ پایداری در همه زمینه‌های زندگی جاری است. این بار نیز دشمن همه ابعاد نقشه‌اش را خوب بررسی نکرد و شکست خورد.

 

ترورهای نرم پس از جنگ

جنگ تمام شد و ایران اسلامی دست به نهضت آبادانی زد، اما روی آرامش به میهن بازنگشت؛ زیرا به فرموده امام عزیزمان سلام‌الله‌علیه:  شما چه بخواهید، چه نخواهید دشمن همیشه به دنبال شماست و تا شما را به زمین نزند و از کار نیندازد از حرکتش باز نمی‌ایستد.

این بار دشمن ما دست به نوع دیگری از ترور زد: ترور شخصیت. دشمن سعی کرد یاران امام را از هم جدا کند،  به دنبال استحاله افراد می گشت و سعی می کرد با تخریب چهره افراد به خصوص حزب‌اللهی‌ها -، مردم را به نظام بی‌اعتماد کند. این پروسه سال‌های متمادی ادامه یافت و علی‌رغم  موفقیت‌های اولیه، با هوش‌یاری رهبر عزیزمان این حرکت به تدریج، شناسایی و خنثی شد. تعابیر از شبیخون فرهنگی تا جنگ نرم مبین همین نوع ترور هستند.

این جنگ نرم به این سهولت پایان نمی‌پذیرد. تک و پاتک ادامه دارد. دشمن نادان ما به لطف خدا یک اشتباه بزرگ مرتکب شد و در سال 88 فتنه‌ای آمریکایی- اسراییلی را به کار گرفت تا نظام را براندازد اما باز هم در محاسبات اشتباه کرد و شکست بسیار سختی را متحمل شد و در ادامه ضربه مهلک‌تری دریافت کرد. چرا که هر شکست دشمن، یک پیروزی بزرگ برای ماست. یاران جوان سیدعلی بابصیرت‌تر شده و هر کدام به افسرانی غیور و با قدرت تبدیل گشتند. در زمانی که دشمن می‌خواست جوانان را سیاسی‌زده کند، با این حرکت اشتباه، جوانان را بسیار سیاست‌مدار کرد و خودش به خودش ضربه سختی وارد کرد.

 

گونه چهارم ترورها       

در این سال‌ها بارها رهبرمان به نقطه اصلی برای پیش‌رفت، اشاره و در تمام جلساتش با جوانان بر پیش‌رفت علمی تاکید می‌کرد. جوانان غیور ما در حرکتی جهادی و برای تحقق امر ولی، وارد عرصه‌های فتح نشده علمی گشته و در زمینه‌های مختلفی از جمله هسته‌ای، فضا، نانو، لیزر و بسیاری دیگر رشد کرده و به خار چشم دشمنان تبدیل شدند تا جایی که رشد علمی ایران حدود 11 برابر رشد معمول جهانی شده است.

دشمن که خود را شکست‌خورده می‌دید در رقابتی ناجوان‌مردانه دست به ترور دانشمندان جوان متدین ما زد و آن‌ها را به شهادت رساند. اما باز هم دشمن خبیثمان در آخرین حربه‌اش برای توقف حرکت علمی ما دست به اشتباه زد و این را در نظر نگرفت که در جایی که یک لاله چیده شود، لاله‌های زیادی می‌روید و همانند دفاع مقدس، سایر جوانان با الگوگیری از شهدای جهاد علمی راه‌شان را ادامه داده و این راه را پرشکوه‌تر و با صلابت بیش‌تری می‌پیمایند و برای تحقق امر ولی حتی لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند و این بار نیز دشمن شکست خواهد خورد.


پ.ن : 

این متن را در  جام نیوز   بخوانید.
برچسب ها: ترور در جمهوری اسلامی ایران، شهید احمدی روشن، دانشمندان هسته ای، گونه چهارم ترور در ایران، ترور،
ارسال توسط پسر خوب

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی