تبلیغات
پسر خوب - یُغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ
بازدید : مرتبه
تاریخ : 5 اردیبهشت 92
نمیدونم چرا بعضیا می ترسن از ازدواج کردن؟؟
 واقعا نکات مثبتی توی ازدواج هست، مخصوصا برای اونایی که فکر می کنن نمی تونن مسئولیت پذیر باشن یعنی بعد عقد آدم یه حس مسئولیت پذیری خاصی بهش دست می ده.
من خودم تا حدی تنبل بودم، و بدون حساب و کتاب پول خرج می کردم اما بعد از ازدواج دیگه برام مهمه که در هر لحظه چقدر دارم خرج می کنم؟ و یا آیا خرجی که می کنم ضروریه؟ خلاصه توی این زمینه خیلی روی آدم تاثیر میذاره و آدم حس می کننه کم کم باید رو پای خودش بایسته.
اما تعجبم از بعضیاست که درسشونو تموم کردن و کار هم دارن و نسبتا مستقلند اما هنوز تو فکر ازدواج و تاهل نیستن (حتی بعضیاشون دکترا هم قبول شدن) و البته ادعای دینداریشونم میشه!!! نمونشو بین بچه حزب اللهی های خودمون زیاد داریم.

وَ أَنْكِحُوا اْلأَیامى‏ مِنْكُمْ وَ الصّالِحینَ مِنْ عِبادِكُمْ وَ إِمائِكُمْ إِنْ یَكُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ( نور32)
 بى‏ همسران خود، و غلامان و كنیزان درستكارتان را همسر دهید. اگر تنگدستند، خداوند آنان را از فضل خویش بى‏ نیاز خواهد كرد، و خدا گشایشگر داناست.


انصافا اگه یکی از آشناهای خیلی پولدارتون بیاد و به شما بگه که تو برو ازدواج کن و من هواتو دارم و صرفا این حرف رو به زبون بیاره، چقدر ترغیب میشید و از مشکلات کمتر می ترسید؟
آیا از خدا غنی تر و راستگوتر هم داریم؟
حتما می تونه که می گه من اونهایی رو که در مسائل مالی مشکل دارند، بی نیاز می کنم. نه؟
یه کم فکر کنید!! و البته در بحث ازدواج عجله نکنین و حتما قبلش خوب مطالعه کنین تا انتخاب آگاهانه ای رو انجام بدید.( این یه شعار نیست)
برچسب ها: ازدواج، مجردها بخونن، یُغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ، زن، همسر، انتخاب شریک زندگی، انتخاب همسر،
ارسال توسط پسر خوب

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی