تبلیغات
پسر خوب - راه درست...!
بازدید : مرتبه
تاریخ : 13 آبان 92

مقدمه:

این مقاله رو وقتی که روحانی از نیویورک اومد نوشتم ولی شاید هنوز هم تازگی داره و مصادیق زیادی به مخالفین و موافقین رابطه با آمریکا اضافه شدن و فضا حساس تر شده و در آستانه سیزده آبان بروزش می کنم :

فضای کنونی جالب به نظر میرسد جایی که عده ای درحال تلاش برای برقراری رابطه با آمریکا هستند و به دنبال جلب رضایت مردم و تاثیر در افکار عمومی برای این کار هستند و عده ای دیگر نیز به شدت مخالف رابطه بوده و در حال تاثیرگذاری بر افکار مردم به شیوه­ی خودشان هستند.موافقین برقراری رابطه:

افرادی مثل صادق زیبا کلام را می بینم که این روزها شب و روز در حال صحبت و سخنرانی است و بسیار فعالانه با قضیه برخورد کرده و در هر مناظره و سخنرانی و جلسه ای بهبود رابطه مان با آمریکا را مثبت ارزیابی می کند و معتقد است که چرا نباید با تنها ابر قدرت جهان رابطه­ی خوبی داشته باشیم؟ مناظره اش با فواد ایزدی و یا تخطئه­ی بچه های فرودگاه به عنوان افراطیون و سخنرانی های متعدد که در خبرگزاری ها و سایتها و مجلات از او در این روزهای حساس به چشم می خورد بخشی از فعالیتهای روزانه­ی ایشان در این روزهاست، اما طرف دیگر قضیه...

مخالفین برقراری رابطه:

اما عده ای از مردم که بیشتر قشر جوان هستند و خود را داعیه دار انقلاب و پیرو راه ولایت می دانند به شدت با برقراری رابطه و هرگونه مذاکره مخالفند و البته در این راستا حرکتهایی را نیز انجام داده اند که اولینش و شروع این جریان در استقبال از رئیس جمهور در فرودگاه بود که پس از آن دو جریان صیانت از منافع ایران و برائت از مشرکین را به راه انداختند و در حال ایجاد و گسترش موج مخالفتهای خود با برقراری رابطه اند. البته گروهی از فرماندهان سپاه نیز که کاملا به آمریکا بی اعتماد هستند و گفته­ی رهبری را که فرمودند «به این جریان خوش بین نیستم» مد نظر دارند مخالفتهای خود را به صورتهای مختلف و در الفاظ گوناگون و حتی در قالب نشان دادن قدرت نظامی ایران ابراز کرده اند که اینها نیز عده­ی دیگر مخالفان اند.

اما راه درست :

اما آنچه که امروز به نظرم به نفع ملت ایران است نه اظهار نظرهای موافقین است و نه مخالفین و اینها تنها موجهایی هستند که شاید تحلیل درستی از شرایط و عواقب آن ندارند و به نظرم تنها کسی که در این مدت سی و اندی سال گذشته در کسوت های مختلف با آمریکا دست و پنجه نرم کرده و گوشش به فرمان حضرت حجت است و اکنون فرمانده اصلی ماست و می تواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند رهبر ایران اسلامی است که تصمیماتش موثر، قابل اجرا و همراه با عزت ملی برای ما و البته دارای کمترین ضرر است.

پس شاید گوش دادن به فرمایشات ایشان در این روزهای حساس که بسیار پای معیشت مردم در گرو آن است و شاید نه! مهمترین وجه یک حرکت درست در راستای منافع مردمی باشد. و البته از دولت و دولتمردان و به خصوص رئیس جمهور محترم و به ویژه وزیر خارجه وقت انتظار می رود که این نکته مهم را آویزه­ی گوششان کنند تا انشاءالله بهترین ها را برای ایران سرافراز شاهد باشیم.

 

پ ن :

·       پس از شنیدن صحبت های امروز مقام معظم رهبری با دانش آموزان و دانشجویان  به مناسبت 13 آبان به درستی حرفی که زدم بیشتر اعتقاد پیدا کردم البته حمل بر خودستایی نشود اما فضا به گونه ای است که فقط راهبردهای ره بری جوابگوست و اگر دولت نیز بر همین رهنمودها عمل کند حتما مورد حمایت اقشار مردم قرار خواهد گرفت و از طرفی اعتدال واقعی را به رخ خواهد کشید و شاید آثار امتثال اوامر ایشان در صورت اجرا، سالها بعد مشخص شود ما در حال ساختن تاریخ ایران اسلامی هستیم- دقت کنید!!


برچسب ها: ایران اسلامی مقتدر، راه درست، دیپلماسی برتر، رهبر معظم انقلاب، جوانهای این انقلاب، 13 آبان، مذاکره با آمریکا،
ارسال توسط پسر خوب

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی