تبلیغات
پسر خوب - پاسخی به فیلم ضد اسلامی فتنه با « فراتر از فتنه »
بازدید : مرتبه
تاریخ : 8 اردیبهشت 89

در اوائل فروردین سال 1387 گرت ویلدرز ، رهبر حزب "برای آزادی"‌ و  نماینده پارلمان هلند ، پس از جنجال رسانه ای فراوان فیلمی ضد اسلامی را با نام فتنه (Fitna) منتشر ساخت .

                                                     

                                        گرت ویلدرز

 

 این فیلم 15 دقیقه ای در ارتباط با قرآن و مسلمانان ساخته شده‌است و اسلام را خشونت ‌طلب و دشمن آزادی و مسلمانان را تروریست معرفی می‌کند و در واقع   قران را منشاء حملات تروریستی و دیگر خشونت‌ها می‌داند. فیلم فتنه واکنش‌های بسیاری را از طرف مسلمانان و حتی سیاستمداران غیرمسلمان در پی داشت.

 پس از  اینکه بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی هلند از پخش آن امتناع کردند ، سرانجام روی وبسایت ویدئویی لایولیک به دو زبان انگلیسی و هلندی منتشر شد.

فیلم در کنار اهانت به پیامبر صلی الله علیه و آله تلاش كرده مخاطب را مجاب کند که : قرآن، یهودی ستیزی و حمله های تروریستی و کشتن و سربریدن و سوزاندن غیر مسلمانها را ترویج می دهد و دین اسلام بدین وسیله می خواهد با کشتن طرفداران سایر ادیان بر دنیا غلبه یابد.

جزئیات بیشتری راجع به فیلم موهن فتنه

                                                

پس از انتشار فیلم موهن "فتنه" که توسط نماینده افراطی پارلمان هلند  ساخته شد. NGO اسلام و مسیحیت در اقدامی سریع  دست به تهیه مستندی  به نام "فراتر از فتنه" زد. خبر ساخت این فیلم در دنیا بازتاب وسیعی داشت  به طوری که صدها هزار سایت ،خبر گزاری ،تلویزیون و روزنامه این خبر را به نحو گسترده‌ای پوشش دادند. به منظور دسترسی آسانتر مردم جهان به اخبار این فیلم ، پایگاه اطلاع رسانی با آدرس  WWW..NGOIC.COM به 9 زبان زنده راه اندازی شد. با اعلام خبر اكران فیلم، موجی عجیب در دنیا به راه افتاد حدود صدها هزار سایت،وبلاگ،خبرگزاری وشبکه تلویزیونی و روزنامه در دنیا خبر اکران فیلم ‌را پوشش دادند. خبرگزاری‌های رسمی بیشتر کشورهای دنیا  وشبکه‌های مهم تلویزیونی مانند ،فاکس نیوز آمریکا، سی بی اس،سی ان ان،یومیوری  ژاپن، فرانس پرس، یورو نیوز، الجزیره  و...به انتشار خبر و تحلیل و بررسی درباره آن پرداختند . این فیلم تاکنون میلیون ها بار دانلود و در هزاران سایت نیز اکران شده است .

جزئیات بیشتری راجع به فیلم (مستند) فراتر از فتنه

                           فراتر از فتنه

منم گفتم از قافله عقب نباشم و لینک دانلود این فیلم رو براتون بذارم :

 

فراتر از فتنه (3gp) با حجم حدود 15 مگابایت «دانلود»

فراتر از فتنه (flv)  با حجم حدود 38 مگابایت «دانلود»

 

 

حاشیه های این ماجرا در ادامه مطلب

 

همه پخش کردند ولی در پیچ و خم  صدا و سیما ماند

فیلم فراتر از فتنه به عنوان موفق ترین اکران اینترنتی ایرانی توانست فرصتی کم نظیر برای سخن گفتن با جهان را ایجاد کند و این فیلم ضمن احترام به همه ادیان با سناریویی قوی توانست پاسخی محکم به فیلم موهن فتنه باشد. مستند فراتر از فتنه  با استقبال گسترده رسانه های بین المللی مواجه شد از جمله رسانه های هلند که از پخش فیلم موهن فتنه امتناع کرده بودند ، بلافاصله پس از اکران اینترنتی این مستند ایرانی نسبت به پخش آن اقدام کردند و در دیگر نقاط دنیا نیز ده ها رسانه تصویری اقدام به پخش داوطلبانه فیلم فراتر از فتنه نمودند. اما متاسفانه به دلیل بوروکراسی اداری حاکم بر صدا و سیمای کشورمان و علی رغم تائید اولیه هنوز در راهرو های صدا سیما  منتظر نوبت اکران است سازمان مردم نهاد اسلام و مسیحیت با ابراز تاسف از تعلل مسئولان صدا و سیما امیدوار است  که مسئولان ذی ربط  مسئولانه تر عمل کنند.  

 

 

حمله سرور آمریكایی به سایت فراتر از فتنه

 در پی فعالیت موفق سایت www.NGOIC.com  در اکران میلیونی فیلم "فراتر از فتنه" و  معرفی چهره دقیقی از اسلام و مقابله با فتنه انگیزی های جهان غرب ، server آمریکایی تا کنون سه بار در مقاطع زمانی یک الی دو روزه اقدام به مسدود کردن DNS این سایت نموده است  که اولین مورد آن روز دوم اکران فیلم فراتر از فتنه در اینترنت بود . با پی‌گیری‌های به عمل آمده با مسئولین فنی سایت و همچنین مسئولین شرکت فیلترینگ مخابرات ، تمهیداتی برای مقابله با شیطنت‌های سرور آمریکایی اندیشیده شد و به علاوه دامین www.NGOIC.ir   نیز تهیه شد تا مراجعین به سایت در صورت تکرار مسدود شدن دی ان اس سایت بتوانند از طریق این دامین به فیلم فراتر از فتنه دسترسی پیدا کنند .

 

 

"فراتر از فتنه" دولت هلند و سازنده "فتنه" را به جان هم انداخته است

به گزارش خبرگزاری فارس، حزب آزادی هلند كه ویلدرز، سازنده فیلم موهن "فتنه"، ریاست آن را بر عهده دارد در بیانیه‌ای رسمی با حمله به وزیر فرهنگ هلند، وی را به علت پخش فیلم "فراتر از فتنه" در رسانه های عمومی هلند وهمچنین قرار گرفتن لینک "فراتر از فتنه" در لیست مطالب پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، مورد بازخواست قرار داد. ویلدرز پرسش‌هایی را خطاب به "رونالد پلاسترك" وزیر فرهنگ این كشور مطرح كرده كه وی نیز متعاقباً به این پرسش‌ها پاسخ داده است.

 

 

فیلم "فراتر از فتنه" در کشور هلند بازتاب های گسترده ای داشته است . در ذیل با برخی از نظرات بییندگان هلندی  فیلم فراتر از فتنه آشنا میشویم :

Daan4christ- : من می ترسیدم این فیلم بخواهد در مقابل فیلم ویلدرز چهره زشتی از مسیحیت ارائه كند ولی خوشحالم كه این كار را نكردند. بعد از چند دقیقه كه فیلم را دیدم محتوای فیلم این بود كه اسلام دین محبت است و اشرار یعنی آمریكا و اسرائیل می خواهند آن را نابود كنند.

- با صراحت می گویم موسیقی این فیلم از فیلم فتنه بهتر و تأثیر گذارتر بود. -فیلم بزرگی بود.

-orion: دشمنان ما مسلمانان نیستند. دشمنان ما نادانی ، عداوت ، طمع و كینه توزی اند.

-Abakkes: من كاتولیك هستم و تمام این فیلم را تائید می كنم.

- یكی از تولیدات خوب و اصیل ایران بود.

این پاسخ به فتنه با بزرگواری بود و حقائقی كه در فیلم مطرح شده را نمی توانیم انكار كنیم و این یك سود خوبی است.

-حتی سگان هلند نیز از این فیلم بیدار شدند. - اوه... چقدر لطیف بود.  - جهاد یعنی دفاع از خود در برابر دشمن متمرد.

-وقتی این فیلم را می دیدی، چیزی جز حقیقت نمی دیدی.

 - كارین، روتردام: فرق مهم بین دو فیلم(فتنه و فراتر از فتنه) این است كه فراتر از فتنه نشان داد غرب در گذشته در نادانی مطلق بود.

- همه این ها به خاطر اشتباه ویلدرز بود. ما این را قبلاً هم گفتیم.

Stakkers- : با تأسف باید بگوییم تمام این فیلم حقیقت دارد و با سختی باید این را بپذیریم! -ایران كشوری است كه در طول تاریخ افتخارات زیادی دارد. برای این مطلب خوب است به تاریخ نگاه كنید.

Mtasova-  : ایرانیان همواره ملتی قوی بوده اند و غرب 50 سال است كه از خون كودكان فلسطینی سیراب نشده.-شروع فیلم با آرامش و گفتگو است.  - بهترین قسمت فیلم تصویر مسیحیان داخل ایران بود.

 Misch-  : وقتی فیلم فتنه پخش شد، از تمام دنیا صدای اعتراض بلند شد ولی چرا فیلم فراتر از فتنه در اینترنت وجود دارد و در غرب كسی به آن پاسخ نداده است.

Ayyour- : من از سازنده این فیلم تعجب می كنم كه چرا به این مردك (ویلدرز) اعتنا كرده؟

- از سیاستمداران باید بپرسیم آیا این كشتار ها حقیقت دارد؟!

- این سونامی ایرانی بود.

piter: صرف نظر از محتوای این فیلم، من خیلی دوست دارم با ایرانی ها همصحبت شوم.

-بسیاری از مطالب فیلم حقیقت داشت.

 Alkmaar- : مردم نباید فیلم فتنه را به پای كشور هلند بگذارند.

 

انگلستان : فراتر از فتنه تنها پاسخ مثبت به فتنه بود

فرانسه: “فراتر از فتنه ” شروع یک انتفاضه ایرانی است

آلمان: ایران با ویلدرز تسویه حساب کرد

اتریش : فراتر از فتنه سلامی به ویلدرز بود

بلغارستان : فیلم فراتر از فتنه احترام ادیان آسمانی را نگاه داشته است.

سوئیس : اسرائیل نمیخواهد ما حقیقت را بدانیم

بلژیک: اگر فراتر از فتنه حقیقت اسلام را نشان داد پس بن لادن و القاعده نباید قرآن را خوانده باشند

اکران فراتر از فتنه در کشور های دیگر قاره اروپا :

این فیلم در کشور های دیگر قاره ارپا  مانند:

استونی  .لیتوانی   .رومانی  .صربستان . لیختن اشتاین  .اسپانیا  

 . یونان .کرواسی  .ایرلند .دانمارک  و... بازتاب داشت و سایت های این کشور ها

 اخبار آن را تحت پوشش قرار دادند.

 ارسال توسط پسر خوب

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی